• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Ugly Duckling

    ★★★★★

  • Party Central

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The iMom

    ★★½

  • Night Shift

    ★★★★½

  • I Don't Want to Go Back Alone

    ★★★★½