jules✌︎︎ has logged 281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gingerbread Miracle

Gingerbread Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eddie's Million Dollar Cook Off

Eddie's Million Dollar Cook Off

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★½
Edit this entry  
26
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie & Her Sisters in A Pony Tale

Barbie & Her Sisters in A Pony Tale

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry