Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ghost Who Walks

The Ghost Who Walks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry