juliafletcher has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★½
Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry