• Hereditary

    ★★★★★

  • Piercing

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★

  • Dismissed

    ★½

  • Cargo

    ★★★

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

  • Desolation

    ★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Flower

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Hi Stranger

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ½

  • The Void

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Some Freaks

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Piper

    ★★★★

  • Lights Out

  • Finding Dory

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • The Good Neighbor

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • White Girl

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★