• Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Stowaway

    ★★½

  • Happily

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Rental

    ★★½

  • The High Note

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Night Clerk

  • Fantasy Island

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Countdown

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½