RSS feed for juliaj8

juliaj8 has logged 28 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry