• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Bloodshot

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½