Julian has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fly Me to the Saitama

Fly Me to the Saitama

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Masquerade Hotel

Masquerade Hotel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Confidence Man JP - The Movie -

The Confidence Man JP - The Movie -

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Dough and the Egg Princess

Mr. Dough and the Egg Princess

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Until I Meet September's Love

Until I Meet September's Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry