Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • X

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Be Your Own Dentist

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Help Me I'm Dying

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Peppermint

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Love, Gilda

    ★★★★

  • Winchester

    ½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★

  • Creep 2

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Sinister 2

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Drag Becomes Him

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Adult World

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★★