Sort by

juliana🪩 has logged 23 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read prior review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry