RSS feed for julian

julian has logged 20 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Samsara

Samsara

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sower

The Sower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry