Sort by
  • The Exorcist: Believer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • A Christmas to Treasure

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

  • My Fake Boyfriend

    ★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Three Months

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Sublime

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Living

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Wandering Heart

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½