• Dune

  • Tom & Jerry

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Stunt Double

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★★

  • New York New York

  • Hollywood

  • Not Dead Yet

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Rebooted

  • Skywatch

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Kill or be Killed

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Slender Man

    ½

  • Destination Wedding

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½