Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gabo: The Creation of Gabriel García Márquez

Gabo: The Creation of Gabriel García Márquez

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alamar

Alamar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Laws of Thermodynamics

The Laws of Thermodynamics

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
MILF

MILF

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Primer

Primer

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry