Sort by

juls has logged 30 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read other review Edit this entry  
18
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Xanadu

Xanadu

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry