jules🕊 has logged 14 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry