• Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Run

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★