julia has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zapped

Zapped

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry