Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
The Mother

The Mother

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love in Zion National: A National Park Romance

Love in Zion National: A National Park Romance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Beauty

Silent Beauty

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sam Now

Sam Now

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Matter of Mind: My ALS

Matter of Mind: My ALS

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kendrick Lamar's The Big Steppers Tour: Live from Paris

Kendrick Lamar's The Big Steppers Tour: Live from Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dream Moms

Dream Moms

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muthers

The Muthers

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muthers

The Muthers

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Plains

The Plains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Love Springs

When Love Springs

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rage

Rage

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Rogue Not Quite One"

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Z Channel: A Magnificent Obsession

Z Channel: A Magnificent Obsession

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angry Annie

Angry Annie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Pinch of Portugal

A Pinch of Portugal

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis

'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wedding Cottage

The Wedding Cottage

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Professional Bridesmaid

The Professional Bridesmaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry