Sort by

JulieC has logged 621 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Chocolate Holiday

Hot Chocolate Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Writing Around the Christmas Tree

Writing Around the Christmas Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Secretly Santa

Secretly Santa

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Carpenters: Christmas Memories

The Carpenters: Christmas Memories

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close to You: The Story of the Carpenters

Close to You: The Story of the Carpenters

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Christmas in New York: Inside the Plaza

Christmas in New York: Inside the Plaza

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carol for Another Christmas

Carol for Another Christmas

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candy Cane Candidate

Candy Cane Candidate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Madden

All Madden

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Majestic

The Majestic

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Christmas Stray

A Christmas Stray

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toying with the Holidays

Toying with the Holidays

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistletoe in Montana

Mistletoe in Montana

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
'Tis the Season to be Merry

'Tis the Season to be Merry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas for Keeps

Christmas for Keeps

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas House 2: Deck Those Halls

The Christmas House 2: Deck Those Halls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Welcome to the Christmas Family Reunion

Welcome to the Christmas Family Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas by Chance

Christmas by Chance

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Match Made in Mistletoe

Match Made in Mistletoe

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
A Lot Like Christmas

A Lot Like Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Unicorn for Christmas

A Unicorn for Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Star

A Christmas Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghosts of Christmas Past

Ghosts of Christmas Past

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
5 More Sleeps 'til Christmas

5 More Sleeps 'til Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very Boy Band Holiday

A Very Boy Band Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Enchanted Christmas Cake

The Enchanted Christmas Cake

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday Fix Up

The Holiday Fix Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Proposal

A Christmas Proposal

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday in Santa Fe

Holiday in Santa Fe

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry