Sort by

JulieMary has logged 24 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry