Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Samsara

Samsara

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
Edit this entry  
22
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★
Edit this entry  
19
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dìdi (弟弟)

Dìdi (弟弟)

2024
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tendaberry

Tendaberry

2024
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Between the Temples

Between the Temples

2024
×
★★★½
Edit this entry  
25
Good One

Good One

2024
×
★★★★
Edit this entry  
25
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★★
Edit this entry  
23
The Plough

The Plough

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Piaffe

Piaffe

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Here

Here

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Curse

The Curse

2023
×
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Do Not Expect Too Much from the End of the World

Do Not Expect Too Much from the End of the World

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★
Edit this entry  
13
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inside the Yellow Cocoon Shell

Inside the Yellow Cocoon Shell

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Yannick

Yannick

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
May December

May December

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
El Conde

El Conde

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Edit this entry