Sort by

Jack has logged 295 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry