Jack has logged 34 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry