Sort by

Jack has logged 24 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Edit this entry