• The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Let the Wrong One In

    ★★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • UFO

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Great White

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★

  • Insert Coin

    ★★★

  • Spell

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • The Phenomenon

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Cursed Films

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Mylène Farmer: 2019 - Le Film

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★

  • Spiral

    ★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★★

  • The Expendables 2

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Expendables

    ★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • The Prize Winner of Defiance, Ohio

    ★★★★

  • Hollow Man

    ★★

  • Cecil B. Demented

    ★★

  • Event Horizon

    ★★★

  • Nowhere

    ★★★★

  • Volcano

    ★★★★

  • Cruel Jaws

    ★★★

  • While You Were Sleeping

    ★★★

  • Pet Sematary II

    ★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • Metamorphosis : The Alien Factor

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

    ★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★