• Spiderhead

    ★★

  • Men

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Love without borders

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No. 10

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Vivo

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Ferry

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Voyagers

  • Godzilla vs. Kong

  • The Girl and the Spider

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★

  • Pleasure

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The East

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Rundfunk: Jachterwachter

    ★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Kruimeltje

    ★★★★