• Monster Hunter

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Welcome to Sudden Death

    ★★

  • How to Deter a Robber

    ★★★½

  • The Stylist

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Girl

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Fatal Affair

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Lost Bullet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • All Day and a Night

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • LA Originals

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★