Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • The Most Hated Man on the Internet

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • You Can Live Forever

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Jackass 4.5

  • Crush

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★★

  • Spin Me Round

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Flee

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½