Sort by

tara has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
06
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
Edit this entry  
05
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
13
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Challenge

The Challenge

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry