Sort by
  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Vick

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★

  • Colewell

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Pahokee

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Premature

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Green Book

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The Harvesters

    ★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • God's Not Dead: A Light in Darkness

    ½

  • The Little Comrade

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Bright

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Bikini Moon

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Falling

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★