Sort by
  • The Nun II

    ★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Nefarious

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Renfield

    ★½

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Bottoms

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Whale

    ½

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½