Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
And the King Said, What a Fantastic Machine

And the King Said, What a Fantastic Machine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perpetrator

Perpetrator

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
The Beast in the Jungle

The Beast in the Jungle

2023
×
★½
Edit this entry  
17
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Plastic Sky

White Plastic Sky

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alienoid

Alienoid

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kid with the Golden Arm

Kid with the Golden Arm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Gaz Bar Blues

Gaz Bar Blues

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Cane Toads: An Unnatural History

Cane Toads: An Unnatural History

1988
×
Edit this entry  
30
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Edit this entry