• Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Deadpool

    ½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Blackfish

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • The Terminator

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★½