Sort by

jumpwalker has logged 49 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glück Gehabt

Glück Gehabt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Alexander Nevsky

Alexander Nevsky

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cafe Electric

Cafe Electric

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leberkäsjunkie

Leberkäsjunkie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Pollyanna

Pollyanna

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Veronika (Innocence)

Little Veronika (Innocence)

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry