• Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Sinkhole

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½

  • Tom & Jerry

  • Space Sweepers

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Music

    ½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

  • We Can Be Heroes

  • Burrow

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Holidate

    ½

  • Young Adult Matters

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hard Kill

    ½

  • Tenet

    ★★★½