jun has logged 41 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dancing Queen

Dancing Queen

2012
×
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
18
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
11
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
02
Julius Caesar

Julius Caesar

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry