Sort by

al has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beat

Beat

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scarlet Innocence

Scarlet Innocence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Asako in Ruby Shoes

Asako in Ruby Shoes

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
An Affair

An Affair

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
City of the Rising Sun

City of the Rising Sun

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City of the Rising Sun

City of the Rising Sun

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Big Match

Big Match

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ex

The Ex

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Alex

About Alex

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Can't Be Love

This Can't Be Love

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry