• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Cuatro paredes

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Villa Empain

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • This Changes Everything

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • How to Get Over a Breakup

    ★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Studio 54

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Adieu Bohème

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½