Sort by

JurassicGriffin has logged 266 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lily & the Snowman

Lily & the Snowman

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GetEven

GetEven

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holiday Spin

Holiday Spin

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Consultant

The Christmas Consultant

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Final Sacrifice

The Final Sacrifice

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Santa's Little Helper

Santa's Little Helper

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elves

Elves

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Opening Night

Opening Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellriser

Hellriser

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Hell to the Wild West

From Hell to the Wild West

2017
×
Read the review Edit this entry