Sort by

JurassicGriffin has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aliens vs. Titanic

Aliens vs. Titanic

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Dog

The Karate Dog

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Balloon for Ben

A Balloon for Ben

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lily & the Snowman

Lily & the Snowman

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
Read the review Edit this entry