Sort by

just2good has logged 602 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Watching the Pain of Others

Watching the Pain of Others

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Pain of Others

The Pain of Others

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mademoiselle Chambon

Mademoiselle Chambon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Guitar Mongoloid

The Guitar Mongoloid

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Self-Made Hero

A Self-Made Hero

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wawa

Wawa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wawa

Wawa

2014
×
Read prior review Edit this entry  
30
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Day Before

The Day Before

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
The Discreet Charm of the Diplomacy

The Discreet Charm of the Diplomacy

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Imagine

Imagine

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tango

Tango

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
★½
Edit this entry  
22
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry