Sort by

Nick has logged 362 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
IO

IO

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry