Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boys Presents: Diabolical

The Boys Presents: Diabolical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jiminy Glick in Lalawood

Jiminy Glick in Lalawood

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry