• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • The Bubble

    ½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Saving Shuli

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Never Hike Alone in the Snow

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Host

    ★★★½