Sort by

Omer has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
½
Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jeruzalem

Jeruzalem

2015
×
Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry