• The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Jackass Forever

  • Leech

  • Squid Game

  • Being James Bond

  • Dune

    ★½

  • Irradiation

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Pig

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Doll

  • Car Trouble

    ★★

  • French Water

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Acéré

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Flinch

    ★★½

  • Decommissioned

  • Stallone: Frank, That Is

    ★½

  • The Marksman

    ★★

  • Ambiancé

  • Voice Above Water

  • Burrow

    ★★★

  • Max Verstappen: Whatever it Takes

  • Death and the Dragon

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Hunger Ward

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Pocket Knife

    ★★★½

  • Opera

    ★★★

  • Enfant Terrible

    ★★★

  • Escaping the Fragile Planet

    ★★

  • Melatonin

    ★½

  • Anthology of a Butterfly

    ★★½

  • Hidden

    ★★★

  • When I Smile My Eyes Close

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Navozande, the Musician

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • Careless Crime

    ★½

  • In My Room

    ★★★

  • Mainstream

    ½