Daniela has logged 105 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wind Journeys

The Wind Journeys

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neerja

Neerja

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Earth

After Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry