Sort by

Justin has logged 240 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home

Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Turbo

Turbo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry